Projektas „Augu, sveikai maitinuosi, sportuoju“

„Sveikata yra dovana, kurią reikia pasidovanoti sau pačiam“ (Bodo Werner). Atsižvelgiant į šią aksiomą, mūsų mokykloje vasaris, kaip ir kasmet, buvo paskelbtas sveikatingumo mėnesiu. Projekto organizatoriai – 8 klasė kartu su auklėtoja Regina Tamošiūniene ir biologijos mokytoja Tatjana Mincevič visą vasarį rengė projektą „Augu, sveikai maitinuosi, sportuoju“, kurį pristatė kovo pradžioje.

Įgyvendinant šį projektą norėta sužinoti, ar mūsų mokiniai laikosi sveiko gyvenimo būdo. Projekte dalyvavusioms 5 – 10 klasėms buvo išdalintos anketos apie sveiką gyvenseną. Iš užpildytų anketų paaiškėjo, kad:

1)      47 % mokinių valgo 3 kartus per dieną, 38 % – 4 kartus, 4 % – mažiau negu 3 kartus.

2)      29 % mokinių geria mineralinį vandenį, 28 % – vaisių sultis, 12 % – pieną (tai labai gerai), deja, 1 % apklaustųjų geria energetinius gėrimus, kurie kenkia sveikatai.

3)      16 % valgo „fast food“, tai yra maistą, kuris nepalankus jaunam organizmui.

4)      Dauguma mokinių (94 %) mėgsta lankyti fizinio lavinimo pamokas, o štai likusiems 6 procentams reikėtų palinkėti susidomėti fiziniu lavinimu.

5)      Net 52  % mokinių prie kompiuterių ir televizorių sėdi 2 – 3 valandas, 6  % mokinių 4 – 5 val., 40 % – mažiau negu valandą. Per ilgai sėdint prie kompiuterių ir televizorių galima greitai priaugti viršsvorio, padidėja rizika susirgti įvairiomis ligomis.

6)      Poilsis taip pat labai svarbus jaunam organizmui. Beveik pusė respondentų miega tiek, kiek reikalauja higienos normos, tai yra 7 – 8 valandas, 20 % – mažiau negu 7 val. Bet yra ir nemažai miegalių: 31 % miega net 9 – 10 val.

Sveika gyvensena – tai alkoholio, cigarečių ir narkotikų vengimas. Apie tai kalbėta ir sveikatos mėnesio renginių metu. Anastasija Žonych mokyklos bendruomenei pristatė darbą su skaidrėmis apie alkoholio žalą. Liucina Rynkun ir Aneta Basiul kalbėjo apie narkotikus ir jų žalą jaunam organizmui.

Baigiant sveikatos mėnesio renginius visiems palinkėta:

–        tinkamai maitintis;

–        sportuoti;

–        aktyviai ilsėtis;

–        vengti žalingų įpročių;

–        laikytis sveikos gyvensenos būdo.

Tikimės, kad tokių sveikatingumo renginių mūsų mokykloje tik daugės.

 Projekto koordinatorės Regina Tamošiūnienė ir Tatjana Mincevič

SAM_1302SAM_1295 SAM_1299