Netradicinė rusų kalbos pamoka bibliotekoje

Balandžio 17 dienos rytas gimnazijos IIIG klasės mokiniams buvo neįprastas – rusų kalbos pamoka vyko netradicinėje aplinkoje – Vilniaus rajono Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro Buivydžių skyriaus bibliotekoje. Pamokos tikslas – supažindinti su bibliotekininko profesija, saugomais knygų fondais ir populiarinti knygą tarp vaikų, skatinti jas skaityti.
      Bibliotekos darbuotoja ponia Marija visus mielai priėmė savo valdose. Ji aprodė patalpas, supažindino su bibliotekos elgesio taisyklėmis. Mokiniams buvo priminta apie knygų išdavimą, grąžinimą, supažindinta su elektroniniu skaitytojo bilietu. Ponios Marijos pasakojimo apie knygų žymėjimo tvarką buvo atidžiai klausomasi ir aktyviai dalyvauta pokalbyje.
      Bibliotekininkė patarė mokiniams dažniau rinktis knygą ir tapti aktyviais skaitytojais, sakydama, jog jokia elektroninė erdvė nepakeis spausdinto žodžio. Įdomi pamoka prabėgo nepastebimai greitai. Susitikimas su biblioteka buvo prasmingas. Mokiniai įsitikino, kad čia lankytis naudinga, suprato, kad knygos – vienas geriausių intelektualaus laisvalaikio praleidimo būdų. Jos ne tik skatina tobulėti, atrasti ir išmokti kažką naujo, bet ir suteikia peno apmąstymams, duoda atsakymus į taip rūpimus klausimus.
      Apibendrindami pamoką mokiniai neslėpė gerų emocijų ir žadėjo neužmiršti kelio, vedančio į biblioteką.

Rusų (užsienio) kalbos mokytoja
Jelena Mincevič