Literatūros pamokos A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko tėviškėje

Spalio 24 d. IVG klasės mokiniams lietuvių kalbos ir literatūros pamokos vyko Anykščių krašte. Mokiniai ne tik grožėjosi besikeičiančia rudenėjančia gamta, bet ir pirmuoju memorialiniu muziejumi Lietuvoje – klėtele, kurioje 1958-1959 m. buvo sukurta poema ,,Anykščių šilelis“. Literatūros pamokos metu mokiniai sužinojo daug naujų faktų apie A. Baranausko asmenybės įvairiapusiškumą, akcentuojant poeto, muziko, matematiko, kalbininko, Švento rašto vertėjo talentus. Susipažino su muziejuose saugomais eksponatais, atliko užduotis, klausėsi įrašų. Ypatingai visus sužavėjo S. Petraškos paveikslai iš akmenų dulkių.
Po to gimnazistai patraukė į Jono Biliūno tėviškę – Niūronis. Čia artimiau susipažino su J. Biliūno kūryba, asmenybe, mažojo Jonuko svajonėmis, senuoju lietuvių etiketu, skambiais lietuviškais žodžiais ir posakiais. Prisiminė apsakymų ,,Kliudžiau“, ,,Brisiaus galas“, ,,Ubagas“ įvykius. Diskutavo apie skriaudą ir atleidimą, širdies kietumą ir gailestį, laimę, meilę, tėvynės siekį, pinigų prasmę…
Aplankę J. Biliūno tėviškę dvyliktokai dar užsuko prie Liudiškių kalvos, ant kurios stūkso 14 m aukščio garsusis ,,Laimės žiburys‘‘, pastatytas kaip paminklas lietuvių literatūros klasikui Jonui Biliūnui.
Literatūros pamokas netradicinėje aplinkoje organizavo lietuvių kalbos ir literatūros vyresn. mokytoja Beata Martinkevič