Gegužės 3-iosios Konstitucijos šventė Buivydžiuose

Gegužės 3-iosios Konstitucijos metinių proga Buivydžių T. Konvickio gimnazijos mokiniai, mokytojai ir svečiai iš 7 mūsų regiono gimnazijų šią datą paminėjo šventiniu bėgimu. Bėgimo trasa buvo 9 km.
Renginio startas įvyko Punžonyse prie generolo Danieliaus Konaževskio mauzoliejaus koplyčios. Gimnazijos mokinių parengtas iškilmingas minėjimas priminė šį svarbų Lenkijos-Lietuvos sandraugos istorijos įvykį – Gegužės 3-iosios Konstitucijos, pirmosios Europoje ir antrosios pasaulyje, pasirašymą. Po trumpo pasirodymo mokiniai ir svečiai pradėjo bėgti link Buivydžių. Bėgant dalyvių laukė įvairios užduotys, kaip testo apie Gegužės 3-iąją sprendimas, kotiljono kūrimas ar „laivų“ paleidimas. Prie gražios upės Neries panoramos buvo galima pagilinti ir geografines žinias. Renginio pabaigoje, Buivydžiuose, mokyklos aikštelėje, kiekvienas dalyvis galėjo papietauti, išgerti arbatos, pasivaišinti kruasanu ir vaisiais.
Dėkojame visiems svečiams atvykusiems į mūsų neįprastą renginį.

Vyresnioji istorijos mokytoja
Ilona Masevič