Ekskursija į Energetikos ir technikos muziejų

Lapkričio 14 d. įvairių klasių mokiniai kartu su fizikos mokytoja A. Makovska aplankė Energetikos ir technikos muziejų. Per ekskursiją jie sužinojo apie šiluminių, vandens, atominių elektrinių veikimą, pamatė jų modelius, išsiaiškino apie jų privalumus ir trūkumus. Mokiniai susipažino su autentiška išlikusia pirmosios Vilniaus centrinės elektrinės įranga, elektrinės veikimo principu, jos istorija ir svarba Vilniaus miesto modernėjimui. Vaikai tai pat sužinojo apie dujų rūšis, jų savybes, panaudojimą ir pamatė kokį kelią turi nueiti dujos, kol pasiekia mūsų namus. Mokiniams buvo įdomu pamatyti kokiais automobiliais ir motociklais važinėjo mūsų tėvai ir seneliai. Muziejaus nuotraukose jie stebėjo kaip kito Vilniaus miesto industrija, kaip industrializacija pakeitė miesto vaizdą, ūkį, kasdienį gyvenimą, miestiečio buitį. Labiausiai mokiniams patiko interaktyvios muziejaus ekspozicijos: “Technikos mokslas” ir “Technika vaikams”, kuriose žaisdami spalvingais eksponatais susipažino su įvairiais fizikos reiškiniais.

IMG_9349IMG_9362IMG_9370 IMG_9392IMG_9396