Edukacinė pilietiškumo pamoka „Tapk kariu savanoriu“

Spalio 26 dienos rytą prie Buivydžių gimnazijos sustojo spalvingas maskuojančios žalios spalvos autobusiukas. Į svečius atvyko Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Vilniaus regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus verbuotojai seržantai Igoris Bartanovičius ir Genadijus Matiušovas.

Kariai susitiko su vyresniųjų klasių mokiniais, kuriuos supažindino su Krašto apsaugos savanorių pajėgų struktūra, papasakojo jiems apie karių savanorių tarnybą. Pamokoje – paskaitoje mokiniai turėjo puikią galimybę iš arčiau susipažinti su Lietuvos kariuomene. Mokiniams buvo išsamiai paaiškinta, ko reikia norint tapti Lietuvos kariu: priėmimo į profesinę karo tarnybą tvarka, reikalavimai, mokymo dalykai, socialinės garantijos, karjeros galimybės, karių pratybų ypatumai, kasdienybė ir laisvalaikis. Tapti kariu gali kiekvienas norintysis. Susirinkusiems kariai pademonstravo keletą trumpų filmukų apie kariuomenę. Tai buvo puiki pilietiškumo pamoka, skatinanti siekti profesinės kario karjeros.

IIIG klasės mokinys Ernest Juchnevič

20161026_103725 20161026_100536 20161026_100518