Pažink savo kraštą

Labai dažnai mes nepastebime įdomių dalykų, kurie yra šalia mūsų. Vos 20 km nuo mūsų mokyklos, Nemenčinėje, yra labai  jaukus Vilniaus krašto etnografijos muziejus. Lapkričio 27 d. šeštos klasės mokiniai kartu su auklėtoja V. Grakalskiene aplankė šį muziejų. Svetingai mus pasitiko muziejaus darbuotoja ponia L. Ždanovič. Mes net neįtarėm, kad iš pirmo žvilgsnio nedideliame senos architektūros pastate gali būti toks turtingas muziejus. Ekskursiją pradėjome nuo antro aukšto, kur pamatėme įvairius buities rakandus, amatininkų įrankius, muzikos instrumentus. Mokinių dėmesį pritraukė spausdinimo mašinėlių įvairovė, seno modelio radijo imtuvai, patefonai, plokštelės. Mokinius sužavėjo tautodalininkų medžio drožiniai, ypač Popiežiaus Jono Pauliaus II skulptūra. Pirmame aukšte mūsų laukė praktinis užsiėmimas – takelių audimas. Kiekvienas mokinys turėjo galimybę prisėsti prie tikrų audimo staklių, pasirinkti spalvą ir išausti juostelias. Muziejininkė papasakojo apie kitas vykdomas edukacines programas. Manau, kad mes dar kartą apsilankysime šiame muziejuje ir patys sukursime keramikos dirbinius.

PB270109PB270110PB270112 PB270113PB270114PB270115 PB270116PB270117