KANGUR – 2024

21 marca najlepsi matematycy naszego gimnazjum uczestniczyli w międzynarodowym konkursie „KANGUR – 2024”. Rozgrywany konkurs był w 6 kategoriach. Konkurs ma charakter jednorazowego testu, na rozwiązanie którego przeznaczone jest 75 minut (dla uczniów klas początkowych – 60 min.).
Celem tego konkursu jest:
• Popularyzacja matematyki wśród uczniów szkoły;
• Rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych;
• Kształtowanie umiejętności logicznego myślenia;
• Budzenie nawyku współzawodnictwa;
• Wyłonienie z grupy uczniów zainteresowanych tym przedmiotem oraz uzdolnionych matematycznie.
Gratulujemy uczestnictwa i życzymy wspaniałych wyników!

Dzień Liczby Pi w naszym gimnazjum

14 marca – Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Z okazji tego dnia uczniowie klasy IG zorganizowali koncert, gry oraz zabawy.
Podczas pouczających i poszeżających wiedzę zajęć uczniowie i nauczyciele dowiedzieli się wiele ważnej informacji i ciekawostek o liczbie Pi.

Gra intelektualna „Bitwa mózgów”

Z okazji Dnia Odrodzenia Niepodległości Państwa Litewskiego uczniowie klas 7 – IVG wraz z nauczycielkami wzięli udział w grze intelektualnej „Bitwa mózgów”. Organizatorem tej gry była Krystyna Klimaszewska – administrator bujwidzkiego oddziału Wielofunkcyjnego Ośrodka Kultury. Pytania dotyczyły historii naszego państwa, znanych i zasłużonych dla kraju osób oraz okresu, kiedy Litwa odzyskała niepodległość.
Uczniowie, podzieleni na grupy, z zapałem dyskutowali zastanawiając się nad odpowiedziami na pytania prowadzącej. Była to dobra okazja, aby wykazać się swoją wiedzą z historii Litwy, dowiedzieć się wiele nowego i jednocześnie uświadomić sobie, jak wiele trzeba włożyć pracy i wysiłku, by móc ,,błysnąć’’intelektem. Po zakończeniu gry i podsumowaniu wyników wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody.

Kiermasz Kaziukowy – 2024

,,Na Kaziuka, na Kaziuka!
Każdy tutaj szansy szuka”.

4 marca, takimi słowami uczniowie klasy 5 powitali i zaprosili na Kiermasz Kaziukowy gości, nauczycieli, rodziców, dziadków oraz kolegów i koleżanek. Nawiązując do tradycji pradziadów od wielu lat organizowany jest kiermasz w naszym gimnazjum, do którego wszyscy szykują się zawczasu. Jarmark zachwycał pomysłami naszych uczniów, rodziców oraz dziadków. Stoiska przepełnione były różnorodnymi smakołykami, wypiekami domowymi oraz własnoręcznie wykonanymi przedmiotami codziennego użytku oraz upominkami. Między stoiskami unosił się zapach smakołyków: ciast, pączków, faworków oraz waty cukrowej. Były nawet palmy, które można było kupić, aby poświęcić w kościele w Niedzielę Palmową. Każdy mógł nabyć wyroby według gustu i zapotrzebowania. Wszystkim towarzyszyła miła i radosna atmosfera. To była dobra okazja do poznania tradycji naszego kraju.

Olimpiada z Plastyki

28 lutego w gimnazjum Juliusza Słowackiego w Bezdanach odbyła się XXX Olimpiada z Plastyki, temat do prac artystycznych brzmiał “Wolny jak ptak”.Honor naszego gimnazjum broniła uczennica klasy IG, Aurelija Šimanelytė.Do olimpiady uczennicę przyszykowała nauczycielka plastyki Luiza Wołodko.Trzymamy kciuki i czekamy na rezultaty.

Udział w rejonowym konkursie

15 lutego Aurelija Šimanelytė, uczennica IG klasy, broniła honoru naszego gimnazjum w rejonowym konkursie z języka angielskiego. Życzymy dobrych wyników!

Świat zawodów

Uczniowie klasy pierwszej podczas zajęć ze Szkolnym Doradcą Zawodowym zapoznali się z zawodami. Najpierw obejrzeli krótką animowaną prezentację, dzięki której poznali pracę strażaka, lekarza, nauczyciela, policjanta, stomatologa, nauczyciela, weterynarza. Następnie porozmawialiśmy o tym, jakie jeszcze inne zawody znają pierwszacy. Po ciekawej dyskusji, każdy wybrał sobie kolorowankę z zawodem i starannie ją pokolorował. Z tych prac wykonaliśmy wspólny plakat.

Migawki Walentynkowe

Dzisiaj w naszym gimnazjum świętowaliśmy Walentynki. Uczniowie bawili się, obdarowali się „serduszkami”. W czasie przerw grała muzyka i działała „Poczta Walentynkowa”. Po lekcjach odbył się koncert.

Wychowawczyni klasy siódmej Veronika Grakalskienė

Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy…

9 lutego 2024 roku w Gimnazjum im. Tadeusza Konwickiego w Bujwidzach odbyła się Studniówka. Cały miesiąc organizatorzy uroczystości żyli przygotowaniami: wymyślali temat, pisali scenariusz, uczyli się pieśni i tańców. Dlatego też podczas prawie dwugodzinnego święta nie zabrakło śmiechu, łez oraz najpiękniejszych emocji.
Pod dźwięki poloneza eleganckich i wystrojonych dwunastoklasistów wraz z wychowawczynią widzowie powitali oklaskami. Część oficjalną rozpoczęła dyrektor gimnazjum P. Zenobia Mikielewicz oraz goście, którzy swoje słowa kierowali do uczniów, rodziców i nauczycieli. Wieczór nabrał szczególnego znaczenia dzięki myślom maturzystów o roli gimnazjum w ich życiu, a ciepłe i serdeczne słowa pozostawiły niezatarte wrażenie.
To szczególne święto stało się jeszcze jedną wspaniałą stroniczką w historii naszego gimnazjum. Dwunastoklasistom będzie ono przypominało, że zbliża się najpoważniejsza i najbardziej odpowiedzialna chwila w ich życiu – matura. Życzymy więc, żeby nigdy nie zabrakło im determinacji, mądrości i zapału oraz dążenia do osiągania celów!

Wychowawczyni klasy IVG Beata Martinkiewicz

Projekt międzynarodowy “SUPER CITIZEN”

Udział w międzynarodowym projekcie “SUPER CITIZEN” wzięli uczniowie klasy IG. Celem projektu było nauczyć uczniów krytycznego myślenia na podstawie wykonania zadań w platformie “Minecraft”. Tematy dotyczyły lekcji podstaw obywatelstwa. Gratulujemy uczniom , którzy pokonali wszystkie trudności i zdobyli doświadczenie w rozwiązywaniu zadań. Projekt trwał od października 2023 do stycznia 2024 roku.

Koordynator projektu Ilona Masiewicz
starszy nauczyciel historii