Virtualus integruotas dailės ir anglų kalbos projektas

„Rūpindamiesi kitų laime, surandame ir savąją.“ Platonas
“Happiness is when what you think, what you say, and what you do are in harmony.”
Mahatma Gandhi

2012 metais Jungtinės Tautos paskelbė kovo 20 d. Tarptautine laimės diena. 2013-aisiais ši diena jau buvo minima oficialiai. Laimės dienos minėjimo tikslas – atkreipti visų pasaulio valstybių dėmesį į būtinybę dėti pastangas ir skatinti veiksmus, vedančius prie žmonių psichologinės, fizinės ir socialinės savijautos gerinimo. Šia švente pabrėžiamas visų planetos gyventojų bendras kelias laimės link. Įdomu tai, jog iniciatyva paskelbti kovo 20 d. Tarptautine laimės diena atkeliavo iš nedidelės kalnų šalies – Butano. Manoma, jog Butano karalystės gyventojai yra patys laimingiausi pasaulyje.
Mūsų gimnazijoje ši diena buvo paminėta virtualiai. Per anglų kalbos pamokas mokiniai galėjo pasirinkti jiems labiau patinkančias veiklas, pvz.,: rasti žymių žmonių posakių apie laimę, parašyti ir pavaizduoti dalykus, kurie suteikia jiems laimės pojūtį, sudaryti asociogramas su žodžiu ‘Happiness’ („Laimė”). Mažieji mokinukai dainavo daineles, o vyresnieji rašė rašinį apie draugystės svarbą ir analizavo tekstą apie veiksnius, sąlygojančius laimės pojūtį.
Per dailės pamokas mokiniai bandė laimę kūrybiškai perteikti popieriaus lape vaizduodami tai kas labiausiai asocijuojasi su žodžiu „laimė” ir „šypsena”. Vyko diskusija: „Kas yra laimė“. Laimė – neapibrėžiama, neapsakoma ir visiems skirtinga. Juk laimę vertiname, patiriame ir apie ją galvojame skirtingai. Dabar pandemijos metu daugelio iš mūsų laimės koeficientas yra sumažėjęs, bet šypsotis kiekvienas sugeba. Taip ir gimė idėja sukurti piešinius „Selfi”- kur nejučia šypsomės būdami laimingi. Vyresnių klasių mokiniai bandė laimę rasti visur kur slypi grožio menas: vaizduodami gamtą, jausmus ir kitus įvykius. Naudodami ryškias, šiltas spalvas piešė savo laimę, kad pasidalintų su kitais ir praskraidintų kasdienybę.
Tad linkime būti laimingiems ne tik šią dieną. Būkite nuoširdžiai laimingi kasdien – šypsokitės ir dalinkite laimę kitiems.

Anglų kalbos mokytoja Veronika Grakalskienė,
dailės ir technologijų mokytoja Luiza Volodko