Projektas „Po lietuvių kalbos skėčiu“

Gimnazijoje laikotarpiu tarp dviejų Lietuvai svarbių švenčių – nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d. – tradiciškai vyko Lietuvių kalbos dienos.

Vasario 24 – 26 d. pirmokėliai ir antrokėliai klausydami dainos ,,Nupiešiu Lietuvą“ atliko kūrybinę užduotį.

Kovo 3 dieną vyko lietuviško kino diena. IG – IIIG klasės mokiniai nuotoliniu būdu žiūrėjo dokumentinę apybraižą apie Joną Basanavičių „Žmonės, kurie sukūrė Lietuvą. Jonas Basanavičius”.

Kovo 4 – 5 dieną pradinių 3 – 4 klasių mokiniai buvo labai kūrybingi. Jie išsirinko gražiausius lietuviškus žodžius, juos „susodino“ į traukinio vagonus, iliustravo. Darbuose atsispindėjo pačios gražiausios ir tyriausios vaikų emocijos.
Kalba yra ne tik bendravimo, susisiekimo, ryšių priemonė, bet ir kūrybos būdas, todėl kovo 9 – 10 dienomis 5 – 7 klasėse buvo organizuotos kūrybinės dirbtuvės „Rašom lietuviškai, piešiam spalvotai“. Dalyviai skaitė eilėraščius apie Lietuvą, ieškojo patinkančio ir vieną posmelį iliustravo.
Kovo 10 dieną patys mažiausieji – ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai siuntė linkėjimus Lietuvai

„Kalbėti tik dideliais ir labai švariais žodžiais“ sakė poetas Justinas Marcinkevičius „Kalbos gyvybė priklauso nuo gebėjimo bendrauti. Tad kalbėkime, bendraukime, dalinkimės!“