Pažintis su kinologo ir pasieniečio profesija

Vasario pabaigoje 6 ir 8 klasės mokiniai, lydimi mokyklos karjeros koordinatorės, aplankė Vilniaus r. Mickūnų VSAT Kinologijos centrą. Renginio metu mokiniai susipažino su Kinologijos centru, jo istorija ir veikla. Mokiniai sužinojo, kaip šunys padeda atlikti sienos apsaugos, sekimo ir kitas funkcijas, prisideda prie pasieniečių darbo. Kinologijos instruktorė papasakojo kaip dresuojami VSAT šunys, kaip jie išmokomi ieškoti dingusių žmonių, narkotikų, sprogmenų, kokie reikalavimai keliami ir šunims, ir kinologams, aprodė centro patalpas: mokomąją dresavimo klasę, kurioje įrengti skirtingo grunto paviršiai, o grindyse, sienose įrengta daugybė slėptuvių, kas padeda lavinti dresuojamų šunų įgūdžius. Įdomiausia ekskursijos dalis vyko lauke. Čia instruktorė pademonstravo savo dresuojamo šuns sugebėjimus. Mokiniai padėkojo instruktorei už šiltą bendravimą ir už patirtus įspūdžius. Tuo diena nesibaigė. Buvo aplankyta Lavoriškių pasienio užkarda, kur mokinius sutikęs pareigūnas pasakojo apie pasieniečių darbą, aprodė šalmus, antrankius, tarnybinius ginklus, kuriuos buvo galima palaikyti rankose. Visi pabuvojo Lavoriškių pasienio kontrolės poste ir iš arčiau susipažino su pasieniečių darbo specifika. Stebėjo kaip tikrinami keliaujančiųjų per valstybės sieną asmenų dokumentai, identifikuojamos klastotės ir pan.

Mokiniai grįžo namo linksmi ir turiningai praleidę dieną, o patirtais neišdildomais įspūdžiais pasidalins su artimaisiais ir draugais.

100_5471 100_5478 100_5484 100_5491 100_5501 100_5529 100_5534 100_5535