Ekologinė šventė

Balandžio 22 dieną gimnazijoje vyko šventinis renginys skirtas paminėti pasaulinei Žemės dienai. Renginio organizatoriai IIG klasės mokiniai dar kartą priminė gimnazijos bendruomenei, kad Žemė – mūsų namai, todėl visiems reikia saugoti ir globoti mūsų žaliąją planetą.
Jau nuo balandžio pradžios 1-4 kl., 5-8 kl. ir IIG-IIIG klasių mokiniai dalyvavo ekologinio projekto „Vanduo – gyvybės šaltinis“ veikloje. Projekto koordinatoriai – chemijos ir gamtos mokytoja Tatjana Mincevič ir biologijos mokytoja Jolanta Šemienė kartu su mokiniais pagrindiniu veiklos tikslu iškėlė sąmoningo požiūrio į vandenį skatinimą ir tinkamo suvokimo apie vandens svarbą, jo saugojimo ir taupymo įgūdžių ugdymą.
Antroji projekto savaitė buvo paskelbta EKO savaite, kurios metu mokiniai pristatė savo atliktą veiklą. Tai:
•išvykos į Buivydžių hidrologijos postą ir prie Punžonių vandens valymo įrenginių;
•pristatymas apie vandens svarbą žmogaus organizmui ir lietuviško mineralinio vandens degustavimas;
•vandens užterštumo Buivydžių upelyje tyrimo ataskaita;
•gimnazistų paskaita pradinių klasių mokiniams apie vandens svarbą;
•Girdziunkos upelio valymas.
Pabaigoje įvyko projekto apibendrinimas.
Buvo organizuoti konkursai:
Fotografijų „Neris – gražiausia Lietuvos upė“ – organizatorė IIG klasės mokinė Dovilė Zurzaitė;
Piešinių „Vanduo – gyvybės šaltinis“ – organizatorė dailės mokytoja Luiza Volodko.
Laureatai buvo paskelbti ir apdovanoti pasibaigus EKO savaitei per projekto uždarymą.
Dalyvaudami projektinėje veikloje mokiniai dar kartą įsitikino, kad vanduo labiausiai paplitęs Žemėje junginys ir be jo neįsivaizduojamas žmogaus gyvenimas. Jis maisto, švaros, energijos šaltinis. Įgytas žinias vaikai galės pritaikyti puoselėdami sveiką gyvenseną.

Biologijos mokytoja metodininkė Tatjana Mincevič