Ugniagesių edukacinė pamoka mažiesiems

Žmonių gyvybes gelbstintys Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos komandos pareigūnai sausio 18 d. apsilankė Buivydžių T. Konvickio gimnazijoje. Gausiai juos apsupusiems pradinių klasių mokiniams buvo pasakojama, kaip svarbu nepanikuoti susidarius ekstremaliai situacijai, kaip apsisaugoti kilus pavojui. Mažieji susipažino su gaisrų gesinimo ir gelbėjimo įranga, daug sužinojo apie gaisrų gesinimą. Ugniagesiai pademonstravo ugniagesių gelbėtojų specialiuosius drabužius, kvėpavimo aparatus. Visiems smalsučiams buvo leista pasijusti gaisrininkais – gelbėtojais. Jie galėjo įlipti į gaisrininkų mašinos vidų, pasimatuoti šalmą, užsidėti kaukę, palaikyti laistymo švirkštą.

Atsisveikindami šios kilnios profesijos pareigūnai palinkėjo vaikams būti saugiems, nežaisti su ugnimi namuose ir prisiminti, kad kilus gaisrui reikia skambinti pagalbos telefonu 112.

We czwartek, 18 stycznia, w ramach prewencyjnych zajęć w rejonie wileńskim, na plac szkolny wjechał duży samochód straży pożarnej. Strażacy sprawdzili stan gotowści gimnazjum do och przeciwpożarowej.

Mieli także spotkanie z uczniami klas młodszych. Podczas spotkania poczatkowiacy dowiedzieli się, jak szeroki jest zakres działań straży pożarnej,bo to nie tylko gaszenie pożarów, ale także ratownictwo medyczne, wyjazdy na wypadki drogowe, ratowanie ludzi na wodzie i lodzie. Uczniowie mieli możliwość przekonać się, jak do tego jest przyszykowany uniwersalny samochód straży pożarnej.

Dziękujemy za wspaniałą okazję zobaczenia z bliska, jakie obowiązki pełni straż pożarna, za możliwość wejścia, obejrzenia i siedzenia w samochodzie, za przybliżenie zawodu strażaka. Na zakończenie zrobiliśmy wspólne zdjęcia.