Konkursas „Lenkų nacionalinės atminties vietos Lietuvoje“

img_3903_500x322 img_3930_500x332 img_3937_500x347

Spalio 16-ą dieną Lenkijos institute Vilniuje buvo apdovanoti konkurso „Lenkų nacionalinės atminties vietos Lietuvoje“ nugalėtojai. Šį konkursą dar 2017-ųjų sausio 9-ąją paskelbė Lenkijos Respublikos ambasada Lietuvoje. Ambasadorė Uršula Doroševska įteikė apdovanojimus bei diplomus laureatams ir suvenyrus visiems konkurso dalyviams.

Mūsų gimnazijos mokinės Gabriele Zurzaitė, Ana Filipovič (IIG), Sandra Savickaitė, Karina Prudnikova (IVG) ir jų vadovas istorijos mokytojas Marjan Dzvinel, remdamiesi Vilniaus Vrublevskių bibliotekos Rankraščių skyriaus archyvine medžiaga, surinko vertingą vaizdinę ir rašytinę informaciją apie Armijos Krajovos karių kapus Nemenčinėje, Kravčiūnuose, Skurbutėnuose, Sużonyse, Drużiliuose ir Vilniuje. Dalyviai užėmė I vietą ir laimėjo pagrindinį prizą – savaitgalio išvyką į Trimiestį (Lenkija), kur aplankys Antrojo pasaulinio karo muziejų Gdanske, uždegs žvakutes ant Armijos Krajovos Vilniaus brigados karių kapų Garnizono kapinėse, apsilankys Gdansko laivų statyklos darbo saugumo ir higienos salėje.

Nuoširdžiai sveikiname konkurso „Lenkų nacionalinės atminties vietų Lietuvoje – karių kapinės, karių kapai, paminklai – įamžinimas“ nugalėtojus, dėkojame už didžiulį patriotinį indėlį pildant lenkų nacionalinės atminties vietų Lietuvoje katalogą.